Co daje recenzja gry?

Każdy konsument, który podejmuje decyzje dotyczące zakupu produktów kieruje się w swoich działaniach różnymi czynnikami. Jednym z kryteriów jakie bierzemy pod uwagę jest opinia innych. Rekomendacje miewają dla nas różną wartość.

Często najbardziej ufamy głosom płynącym od ludzi, których znamy osobiście – członków rodziny i przyjaciół, choć nawet wtedy nie ma pewności, że będziemy zadowoleni z tego, co nam polecą. Nie inaczej jest w przypadku gier komputerowych i wideo. Lektura recenzji może być pomocna, ale nie musi.

Warto zadać pytanie, co tak naprawdę dają nam recenzje gier? Czy wnoszą coś istotnego do życia przeciętnego gracza? Trzeba by sprawdzić, ilu z nich faktycznie kieruje się takimi materiałami podejmując decyzję o zakupie. Z reguły czynnikiem, który popycha do kupna danej gry jest nie ocena recenzenta, a intensywność działań marketingowych oraz nimb kultowości, który nierzadko towarzyszy wydawanym tytułom. Kolejne odsłony znanych serii z miejsca zdobywają rzesze nabywców.

Recenzja może rzecz jasna pewne rzeczy naświetlić. Jeśli będzie druzgocąca, to może dać przynajmniej części graczy nieco do myślenia, choć znając życie i tak będą chcieli przekonać się samemu, czy faktycznie jest tak źle. Większa liczba krytycznych ocen zazwyczaj odbija się negatywnie na sprzedaży, bo konsumenci uznają, że coś musi być na rzeczy.

Bardzo ceni się recenzje w formie wideo, gdzie komentarzom recenzującego towarzyszą gameplaye z rozgrywki. To nowa forma recenzji, który zyskuje licznych zwolenników..

www.medyczny-info.pl