Co to jest Steam

www.hedinmortensen.com

Steam jest platformą do zarządzania prawami cyfrowymi oraz platformą dystrybucji cyfrowej. Steam to jednak także jeden z systemów gier wieloosobowych oraz serwis społecznościowy, który został stworzony przez Valve Corporation. W 2012 roku Valve Corporation poszerzyło swoją ofertę i zaczęło produkować także oprogramowania, które nie były już grami.

Obecnie Steam daje użytkownikom możliwość zainstalowania oraz jednoczesnego zarządzania nawet na kilku komputerach oprogramowaniem, funkcjami społecznościowymi oraz grupami i chatami. System Steam w dzisiejszej formie jest następcą innego systemu, tzw. systemu WON.

Początkowo Steam był wykorzystywany wyłącznie do dystrybucji oraz zarządzania grami jakie były wyprodukowane przez Valve Corporation. Pomagał także w ich modyfikacjach. Dzisiaj narzędzie to znacznie poszerzyło zakres swoich funkcji i jest wykorzystywane z powodzeniam także do obsługi innych gier.

Steam daje użytkownikom dostęp do specjalnej aplikacji zwanej Steamworks. W ten sposób jest często wykorzystywany przez programistów, którzy chcą zaintegrować swoje produkty z platformą Steam. Dzięki temu prace programistów mogą być zabezpieczone przed nielegalnym kopiowaniem.

Obecność w serwisie Steam daje graczom możliwość handlowania własnymi przedmiotami. Gracze indywidualnie wybierają cenę, za jaką chcą nabyć lub sprzedać przedmiot z danego ekwipunku. Do każdej z cen transakcyjnych doliczana jest pewna kwota prowizji, która trafia na rzecz firmy Valve Corporation.

www.tbom.pl