Najciekawsze filmiki z gier

www.ineedmusik.com

Wraz z rozwojem internetu rozwinęły się możliwości swobodnego publikowania rozmaitych materiałów wideo. Dziś może to zrobić absolutnie każdy – wystarczy mieć stałe łącze i konto na którymś z portali służących do dzielenia się filmami ze społecznością. Największym serwisem tego rodzaju pozostaje niezmiennie YouTube. Gigant, za którym stoi koncern Google, jest też obecnie główną areną popisów osób, które nagrywają swoje pocgzynania w grach komputerowych i następnie udostępniają innym.

Kanały gamingowe mogą liczyć na bardzo wielu subskrybentów. Filmiki tego rodzaju są dość specyficzne i docierają raczej do hermetycznej grupy odbiorców. Oglądają to osoby silnie zainteresowane tematem, a więc miłośnicy ier. Sam film z gry miewa różne postacie – wszystko zależy od inwencji autora.

Pierwsza powszechnie spotykana forma to nagranie z jakiegoś odcinka rozgrywki – od kilku do kilkudziesięciu minut. Wszystkiemu towarzyszy nagrany z offu komentarz vlogera, który opowiada o swoich poczynaniach lub ocenia różne aspekty gry. Druga popularna forma to gameplay z podkładem muzycznym, wolny od autorskiego komentarza. W tle gra muzyka, a widzowie mogą podziwiać świat wykreowany w grze i pokonywany przez autora filmu.

Od strony technicznej przygotowanie takiego materiału nie jest rzeczą skomplikowaną. Wystarczy odpowiednia aplikacja do zgrywania obrazu z ekranu komputera – wiele takich programów jest bezpłatnych. Do obróbki nagrania wystarczy któryś z darmowych edytorów – na przykład zintegrowany z systemem Windows Movie Maker..