Największe hity z gier na XBOX 360

www.basztarzemien.pl

Tradycyjnie, już co roku, Microsoft jest organizatorem wydarzenia Xbox 360 Summer Festival. Podczas tej imprezy prezentowane są nowości na Xboxa 360. Podczas tego wydarzenia każdy zainteresowany może osobiście przetestować najnowsze gry. Jednak Xbox Summer Festival to wydarzenie skupiające się wyłącznie na nowościach wśród kier, jakie są natomiast najpopularniejsze pozycje, które od lat cieszą się dużą popularnością wśród graczy.

Wśród faworytów na pewno należy wymienić grę GTA, która obecnie doczekała się już piątej odsłony. Pierwsza część Grand Theft Auto powstała w 1997 roku i od tamtego czasu wciąż bije rekordy popularności. W 2013 roku jej piąta część doczekała się premiery na Xbox 360 i odniosła ogromny sukces. Kolejna z popularnych gier na Xbox 360 to na pewno Tomb Raider.

Jest to klasyczna gra przygodowa, która znalazła swoich fanów na całym świecie, w różnych grupach. Niekwestionowanym klasykiem, jeżeli chodzi o gry na Xbox 360, na pewno od wielu lat jest seria gier FIFA. Jest to gra sportowa, przeznaczona dla wszystkich fanów piłki nożnej. Gracze mogą wcielać się w swoich ulubionych piłkarzy, grać w najlepszym zespole piłkarskim świata i toczyć rozgrywki na największych światowych boiskach.

Innym klasykiem dostępnym na Xbox 360 jest seria gier Call of Duty. Są to gry o tematyce wojennej, w których każdy gracz może uczestniczyć we współczesnych jak i dawniejszych wydarzeniach historycznych, które miały wojenny lub też zbrojny charakter.