Największe imprezy dla graczy

Od 22 do 24 kwietnia odwiedzić będzie można wystawę Digital Art w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Podczas tego wydarzenia zaprezentowane zostaną nie tylko najciekawsze grafiki stworzone za pomocą komputerów, ale uczestnicy będą także mieli okazję zagrać w gry 3D. Innym ważnym i cyklicznym wydarzeniem, już bardziej ukierunkowanym na same gry komputerowe, jest Pyrkon. Pyrkon jest regularnie organizowany od 1999 roku.

Obecnie wydarzenie to jest największą taką imprezą w Polsce oraz jedną z największych w całej Europie. Pyrkon odbywa się na terenie dziewięciu budynków. Uczestnicy mogą korzystać z kilkudziesięciu sal, a w każdej z nich czekają inne atrakcje. Podczas trwania imprezy organizowane są też koncerty, wykłady otwarte oraz liczne konkursy.

Uczestnicy mogą wziąć także udział w warsztatach oraz pokazach. Pyrkon jest też wielką atrakcją dla fanów gadżetów. Podczas tego wydarzenia można odwiedzić dziesiątki stoisk, na których dostępne są gadżety z motywami z najpopularniejszych gier. Nabyć można m.

in. figurki, biżuterię oraz ubrania. Podczas Pyrokonu uczestnicy tego wydarzenia mają też niepowtarzalną okazję aby na żywo spotkać się i porozmawiać z ważnymi osobami z branży gier komputerowych. W ciągu ostatnich kilkunastu lat gośćmi tego wydarzenia byli m.

in. Shane Lacy Hensley, Jacek Dukaj, Graham Masterton oraz Tad Williams. Warto wiedzieć o tym, że uczestnicy Pyrkonu mogą skorzystać z całkowicie bezpłatnego noclegu. Wszyscy zainteresowani mają możliwość przenocowania w specjalnej hali, jednak liczba miejsc jest ograniczona.