PlayStation Plus

www.pik.legnica.pl

Mamy takie czasy, ze internet jest motorem napędowym wielu usług, również tych związanych z rozrywką. Często kojarzymy sieć WWW jedynie z użytkowaniem komputerów i jest to skojarzenie najbardziej naturalne, lecz nie jedyne, o jakie możemy się pokusić. Internetowe media odgrywają coraz większą rolę również w świecie konsol telewizyjnych. Najnowsze generacje tychże możemy bez problemu połączyć z siecią, co otwiera szereg dodatkowych możliwości – jak chociażby szansę grania z innymi osobami z dowolnego miejsca na świecie.

Tryb multiplayer znany doskonale z pecetów został zaimportowany do świata konsol z dużym sukcesem. Na ten moment korzystają z niego miliony graczy, choć rzecz jasna nie wszystkie tytuły pozwalają cieszyć się z takich rozwiązań. Japońska firma Sony stworzyła nawet całą platformę związaną właśnie z wykorzystaniem konsoli PS na gruncie internetu. Chodzi o usługę PlayStation Plus, która zyskuje coraz większe uznanie wśród posiadaczy tego sprzętu.

Za stosunkowo niską cenę można uzyskać szereg interesujących opcji. Sony proponuje swoim klientom w różnych krajach miesięczne abonamenty za korzystanie z możliwości platformy PlayStation Plus. W Polsce to w tej chwili kilkanaście złotych. W pakiecie gracze otrzymują dostęp do wieloosobowego trybu gry online na PlayStation 4, a także 24 całkowicie darmowe gry na PS do pobrania w ciągu roku.

Ponadto można liczyć na rabaty przy zakupach w sklepie PlayStation Store. Ciekawą opcją w ramach pakietu jest funkcja Share Play, która pozwala udostępniać posiadane tytuły innym graczom, którzy fizycznie ich nie mają. Gry można zapisać na 10 GB pamięci dyskowej..