Producenci sprzętu komputerowego

Rynek urządzeń zaliczanych w poczet sprzętu komputerowego jest szalenie rozbudowany i ciężko się temu dziwić. Wystarczy spojrzeć na ogromną rolę jaką komputery odgrywają w naszym życiu. Towarzyszą nam w domu jako narzędzie rozrywki i pozyskiwania informacji, są nieodłącznym wsparciem w pracy.

Wartość globalnego rynku sprzętu IT jest ogromna i trudno oszacować tę skalę. Ludzie mogą wybierać spośród komputerów o bardzo zróżnicowanych parametrach, dedykowanych różnym zastosowaniom. Są to zarówno modele stacjonarne, jak i przenośne.

Kiedyś mogliśmy korzystać jedynie z komputerów stacjonarnych, które były bardzo ciężkie, zajmowały ogromną ilość miejsca i nie zawsze zachwycały osiągami. W tym momencie większość konsumentów sięga po laptopy, które są małe, lekkie i można je bez problemu przenosić. Miniaturyzacja poszła znacznie dalej, bo hitem sprzedażowym są również tablety, a więc mini-komputery z ekranem dotykowym, doskonałe do zastosowań mobilnych.

Za poszczególnymi produktami stoją mniej lub bardziej znane marki. Jeśli chodzi o konkretnych wytwórców sprzętu komputerowego, lista jest długa. Aktualnie do globalnej czołówki zaliczają się takie marki jak Lenovo, Hewlett-Packard, Acer, Asus czy Dell.

Firmy te produkują przede wszystkim komputery przenośne, ale również urządzenia typu all-in-one, jak też tablety czy zaawansowane technicznie smartfony, mające więcej wspólnego z komputerami niż z telefonami. My jako konsumenci możemy swobodnie wybierać z szerokiego asortymentu produktów o różnych parametrach..