Wysokiej klasy sprzęty do gier

Granie może być bardzo kosztownym hobby, wszystko oczywiście zależy od tego, na jaki sprzęt się zdecydujemy, a ten może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Oczywiście wysokiej klasy sprzęt do gier wcale nie musi aż tak bardzo nadwyrężać naszą kieszeń, bo dobre urządzenia można kupić już za sumę w granicach kilku tysięcy złotych. Progi cenowe dobrych sprzętów do gier zaczynają się od trzech tysięcy złotych. Bardzo dobrze wypada tutaj np.

platforma Intel Haswell, która posiada czwartej generacji procesory Core. Urządzenie to bez problemu współpracuje z pamięcią RAM DDR3 oraz płytami LGA 1150. Co ważne platformę Intel Haswell można podpiąć do karty graficznej GeForce GTX 960, która jest dzisiaj jedną z najlepszych dostępnych na rynku. Platforma będzie równie dobrze współpracować z kartą Radeon R9 380.

Ten opisy zestaw można już zaliczyć do wyższej klasy sprzętowej. Dzięki niemu gracz będzie mógł grać w rozdzielczości Full HD, gra będzie uruchamiana wraz ze wszystkimi detalami, także jeżeli jest to płyta o bardzo wysokich wymaganiach. Przy wyborze sprzętu do gier kluczową rolę odgrywa procesor. Warto jest w niego więcej zainwestować, gdyż to właśnie ten element w dużej mierze będzie odpowiedzialny za komfort grania oraz to, jak sprzęt będzie uruchamiał płytę z grą.

Na uwagę wśród procesorów, które świetnie sprawdzą się wśród graczy, zasługuje m. in.Intel Core i5 4460. nie jest to co prawda żadna nowość na rynku, jest to jednak sprzęt o bardzo dużej wydajności.