Kolekcjonerzy gier

bilets.pl

Kolekcjonoawć można niemal wszystko – od znaczków i pocztówek począwszy, a na grach komputerowych skończywszy. Jak wygląda na co dzień życie kolekcjonera gier i na czym tak naprawdę polega jego hobby? Od wielu lat coraz modniejsze, ale także i wygodniejsze, staje się kupowanie gier w wersjach cyfrowych. Jest to także tańsze niż kupienie tradycyjnej gry na płycie i w opakowaniu.

Grę w wersji cyfrowej nabyć można tez o wiele szybciej i już w kilka minut po dokonaniu przelwu cieszyć się zabawą. Jednak to wszystko wcale nie jest ciekawym rozwiązaniem dla graczy koekcjonerów. Dlaczego? Dlatego, że dla nich gry cyfrowe nie są zazwyczaj żadnym łakomym kąskiem, wolą oni sięgnąć po fizyczne wydanie gry, zwłaszcza jeżeli pojawia się ono w wersji dla kolekcjonerów.

Kolekcjonerskie wydania gier dotyczą zarówno najnowszych pozycji jak i starych, kultowych klasyków. Czym jednak wydanie kolekcjonerskie różni się od standardowego? Jeżeli chodzi o samą kwestię gry to w zasadzie niczym. Różnice dotyczą jednak najczęściej samego wydania – opakowanie może być bardziej designerskie lub stylizowane na pierwsze, oryginalne wydanie gry – możliwości jest wiele.

Oczywiście kolekcjonerskie wydanie każdej gry jest nie tylko droższe od jej wersji cyfrowej, ale także od tradycyjnej gry w podstawowej wersji. Kolekcjonerzy gier jednoczą się na tematycznych forach, mają także własne strony internetowe oraz blogi. Informują się tam wzajemnie o półkowych nowościach oraz prowadzą wymiany oraz sprzedaż swoich zdobyczy.