Gry na konsole

www.mckis.pl

Ogólnie rzecz biorąc, konsolowcy stanowią bardzo silną grupę docelową dla wydawców gier. Trudno znaleźć dziś jakiś topowy tytuł, który nie miałby swojej wersji przynajmniej na PlayStation oraz Xboksa, a więc dwa urządzenia budzące największe zainteresowanie. Bez problemu znajdziemy też wydania dla konsol firmy Nintendo oraz innych, cieszących się mniejszą popularnością. To naprawdę potężny rynek, który każdego roku przynosi gigantyczne dochody.

Tendencja ta raczej się w najbliższym czasie nie zmieni. Z czego wynika tak duża popularność konsol? Przede wszystkim z tego, że pozwala ona w bezproblemowy sposób poszerzyć możliwości telewizora i zamienić go w domowe centrum rozrywki. Nie trzeba w tym celu podejmować żadnych skomplikowanych kroków – wystarczy kilka kabli, aby ekran zapełnił się fantastycznym światem gier. Oprócz tego ludzie, którzy dorastali w latach 80.

i na początku lat 90. doskonale pamiętają jakim przebojem były azjatyckie konsole telewizyjne. Dziś można wrócić do tamtych klimatów, ale w dużo lepszej jakości. Na ten moment topowe konsole, czyli Xbox od Microsoftu oraz PlayStation od Sony są urządzeniami o co najmniej tak dużych możliwościach jak komputery stacjonarne.

Pod względem akceleracji grafiki wypadają one nawet lepiej niż pecety wyposażone w najlepsze karty graficzne. Jeśli zależy nam na płynności animacji i ogólnej dynamice zabawy, to sięgnięcie po konsole jest optymalnym wyborem. Liczba wydawanych na nie gier może oszołomić – bez trudu znajdziemy pozycje idealne dla osób w każdym wieku..