Nowoczesne sprzęty do gier

Ludzie, którzy kochają gry nie mogą koncentrować swojej uwagi wyłącznie na kolejnych tytułach, w które można pograć. Bardzo ważne jest także to, na czym i czym możemy grać. Kiedyś sprawy wyglądały bardzo prosto, ponieważ jedynymi akcesoriami jakie gracz dostawał do dyspozycji była klawiatura i myszka w przypadku komputerów oraz proste pady (joysticki) w przypadku posiadaczy konsol. Lata mijały i szybko okazało się, że gracz ma do dyspozycji znacznie więcej opcji. Niektóre z nich imponują nowoczesnością.

Jeśli chodzi o pady, to te dedykowane konsolom takim jak PS czy Xbox są znacznie bardziej złożone niż kiedyś. Najmniej efektownym dodatkiem jest w nich funkcja wibracji, dzięki której możemy doświadczyć więcej wrażeń płynących z grania. Dużym uznaniem cieszą się pady bezprzewodowe, dzięki którym nie musimy męczyć się z plątaniną kabli. Zamiast tego sygnał jest przesyłany drogą radiową pomiędzy konsolą a padem. To wciąż nie koniec, ponieważ niektóre gry idą znacznie dalej, jeśli chodzi o kontrolery.

Dzięki specjalnemu oprogramowaniu swoimi poczynaniami w wybranych grach można kierować za pomocą gestów dłoni i ruchów całego ciała. Przykładowo popularna konsola Nintendo Wii zachęca do używania specjalnych urządzeń Wii Remote, zwanych przez graczy „nunchakami”. Należy nimi poruszać, aby wywołać w grze zamierzony efekt. Z kolei cyfrowa kamera PS3 Eye jest dodatkowym wyposażeniem konsoli PlayStation 3. Montowana na obudowie telewizora pozwala sterować grą za pomocą ruchu.

Fanom gier motorowych spodobają się z kolei „pady” w postaci kierownic z pedałami..