Intel Extreme Masters

Do pewnego momentu mogło się wydawać, że pojęcie sportu wiąże się tylko i wyłącznie z szeroko rozumianą aktywnością fizyczną. Sportowcami w potocznym rozumieniu mogli być wyłącznie ci, którzy biegali, skakali i wykonywali inne typowo sportowe czynności. Rzecz jasna nic się w tym względzie nie zmieniło. W dalszym ciągu ludzie rywalizujący na stadionach i w halach są sportowcami, ale w XXI wieku pojęcie sportu poszerzyło się o zupełnie nową kategorię.

Jest nią e-sport, związany ściśle ze światem gier komputerowych. Jeszcze do niedawna społeczność graczy ograniczała się wyłącznie do osób, które siedząc w domu zapewniały sobie rozrywkę czy to za pomocą peceta, czy konsoli. Nadal tak jest, aczkolwiek najlepsi gracze na świecie idą o krok dalej. Biorą udział w specjalnych turniejach, w ramach których mogą nie tylko porównać swoje umiejętności z innymi ludźmi z całego świata, ale również zarobić niemałe pieniądze.

Największą taką imprezą na świecie jest cykl Intel Extreme Masters, który w 2016 roku zawitał także do Polski. Turniej w Katowicach cieszył się wielkim zainteresowaniem, podobnie jak te organizowane w innych miastach świata – między innymi w Shenzhen czy San Jose. Rywalizacja odbywa się w różnych kategoriach i na bazie różnych, doskonale znanych gier. Zawodom z serii IEM towarzyszy niesamowita oprawa multimedialna, która pokazuje, jak bardzo prestiżowe i wartościowe są to imprezy.

Udział w cyklu to marzenie dla wielu graczy, którzy doskonaląc umiejętności w domowym zaciszu są w stanie zrobić międzynarodową karierę..