Seria gier Call of Duty

Call of Duty to seria gier o tematyce wojennej. Gry te należą do gier komputerowych z tzw. gatunku first-person shooter.

Obecnie głównym wydawcą wszystkich gier z serii Call of Duty jest amerykańskie przedsiębiorstwo Activision. Pierwsze gry z serii Call of Duty dotyczyły przede wszystkim tematyki związanej z zagadnieniami II wojny światowej. Od roku 2007 kolejne gry z serii są już osadzane w bardziej zróżnicowanych realiach, przede wszystkim dotyczą już one wydarzeń nam bardziej współczesnych.

Wszystkie z gier należących do serii Call of Duty zyskały bardzo duże uznanie zarówno ze strony krytyków jak i graczy. Zwłaszcza dzięki ogromnej popularności wśród miłośników gier Call of Duty szybko zyskało miano kultowej serii i odniosło niebywały sukces komercyjny. Jak podają dane sprzedaży tylko do listopada 2011 roku na całym świecie sprzedano ponad 100 milionów egzamplarzy.

Gry Call of Duty okazały się być tak dużym sukcesem, że szybko doczekały się także wydania komiksowego oraz karcianej wersji gry. Cała seria gier Call of Duty bazuje na głównym pomyśle bazującym na tym, że dany gracz staje się uczestnikiem różnych konfliktów wojennych. Jednak nigdy nie walczy w nich sam, także w jednoosobowej wersji tej gry.

W tym przypadku jest zawsze wspierany przez sojuszników, którymi steruje komputer. Obok jednoosobowej wersji Call of Duty istnieje także gra wieloosobowa, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem graczy. W tę wersję gry można grać w internecie, wraz z innymi graczami będącymi online.