Recenzja gry Battlefront

Gra Star Wars: Battlefront to gra wieloosobowa będąca ciekawą propozycją dla miłośników strzelanek. Fabuła tej gry jest osadzona w imperium Star Wars. Do dzisiaj ukazały się dwie części tej gry, ostatnia czyli Star Wars: Battlefront II trafiła na sklepowe półki w 2015 roku.

Gra Star Wars: Battlefront zadebiutowała na PC w 2005 roku. Gra została wydana zarówno na konsole jak i na PC, jednak warto wiedzieć, że wydania te pomiędzy sobą niewiele się różnią. Największe różnice w grach dotyczą przede wszystkim kwestii grafiki, która zdecydowanie lepiej wypada w wersji na PC.

Bez względu na jaką wersję gry się zdecydujemy zawsze będziemy mieli dostęp do tych samych narzędzi, pojazdów czy broni. Gra Star Wars: Battlefront w wersji na PC posiada znacznie uboższą fabułę. Gra Star Wars: Battlefront w głównej mierze bazuje na walkach pomiędzy Rebel Alliance a napastnikami Imperium.

Podczas grania można spotkać się z kultowymi bohaterami serii Gwiezdne Wojny, w fabule pojawiają się bowiem m.in. Darth Vader, Han Solo, Księżniczka Leia oraz R2-D2 i C-3PO, którymi jednak nie można grać.

Star Wars: Battlefront w swojej konstrukcji bardzo przypomina inne, typowe strzelanki i właściwie trudno jest jednoznacznie wskazać jej wyróżni na tle innych, podobnych gier. Zależnie od tego jaki tryb gry wybierze gracz w starciach może uczestniczyć aż do czterdziestu walczących. Podczas takiej gry, w której znaczenie mają nie tylko umiejętności jednego gracza ale także i jakość współpracy, ważne jest umiejętne posługiwanie się swoim wyposażeniem.